Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

ADA, TO NIE WYPADA!

Kino Seans filmowy

15 grudnia 2020, godz. 18:00

online

Wstęp: Bezpłatnie
W ramach XV edycji programu edukacyjnego-kulturanego LABIRYNT HISTORII zapraszamy na pokaz online komedii muzycznej "Ada, to nie wypada!" z 1936 roku, w reżyserii Konrada Toma.
W rolach głównych występują Antoni Fertner oraz Loda Niemirzanka. Znakomitej obsadzie towarzyszą utwory Jerzego Jurandota (słowa) i Zygmunta Wiehlera (muzyka).

Premiera filmu na naszej stronie 15 grudnia 2020 roku o godz. 18:00.

Oglądaj online



W przypadku wystąpienia problemów z odtwarzaczem prosimy o przejście na stronę: repozytorium.fn.org.pl

O filmie

Ziemianin Dziewanowski z przyjacielem hrabią Orzelskim postanawiają, że ich dzieci, Ada i Fred, się pobiorą. Hrabia Orzelski w zastępstwie syna odwiedza Adę na pensji, a ta bierze go za kandydata do swej ręki i celowo robi na nim jak najgorsze wrażenie. Na jednej z lekcji muzyki na pensji Ada demaskuje Bemola, nauczyciela oszusta. W tajemnicy przed wszystkimi Bemol uczy Adę swojej operetki „Fijołek”. Przez przypadek w dniu premiery operetki Ada zastępuje primadonnę. Na widowni jest obecny Fred, który zakochuje się w młodej śpiewaczce. Po przedstawieniu na zabawie, na którą Fred porwał dziewczynę, Ada zaczyna odwzajemniać jego uczucie. Fred zawiadamia ojca, że nie ożeni się z Adą, bo zakochał się w primadonnie z operetki. Zabiera Dziewanowskiego do teatru, by pokazać mu ukochaną. Wychodzi na jaw, że to właśnie Ada jest ukochaną Freda. Nic już nie stoi na przeszkodzie dawno zaplanowanemu małżeństwu młodych.

źródło: Repozytorium Cyfrowe / FINA

ORGANIZATORZY

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Miasta Nowego Sącza.
Kopia filmu „Ada, to nie wypada!” (reżyseria: Konrad Tom, Polska 1936) udostępniona przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny w ramach promocji projektu „Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.