Kalendarium

<< Październik 2018 >>
Kino
PnWtŚrCzPtSobNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

MCK SOKÓŁ TV

IV Kongres Kultury Regionów

IV Kongres Kultury Regionów - zwiastun

Odsłon148Zobacz więcej ...
8. Festiwal KinoJazda 2018 - relacja

8. Festiwal KinoJazda 2018 - relacja

Odsłon41Zobacz więcej ...
Koncerty Wolności - relacja

9 września w pięciu miejscowościach Małopolski: Brzesku, Dobczycach, ...

Odsłon86Zobacz więcej ...
IV Zjazd Karpacki

IV ZJAZD KARPACKI w 80. rocznicę Święta Gór w Nowym Sączu - wydarzenie ...

Odsłon199Zobacz więcej ...
5 edycja Studium Kapelmistrzowskiego - egzamin

Zainaugurowaną we wrześniu 2016 roku 5 edycję Studium Kapelmistrzowskiego ukończyło 23 absolwentów, ...

Odsłon97Zobacz więcej ...

2016

W KATEGORII: DOROSŁYCH ZESPOŁÓW PREZENTUJĄCYCH FORMY AUTENTYCZNE
NAGRODA GŁÓWNA KRAKOWSKI WIANEK 
● Zespół Regionalny PORĄBCOKI z Porąbki Uszewskiej, gm. Dębno, pow. brzeski
   za program: „CO DWA K uONIE, TO NIE JEDEN”
 
W KATEGORII:  MŁODZIEŻOWYCH ZESPOŁÓW PREZENTUJĄCYCH FORMY ARTYSTYCZNIE OPRACOWANE
I MIEJSCE 
●  Zespół Pieśni i Tańca PORĘBIANIE z Poręby Spytkowskiej, gm. Brzesko, pow. brzeski
    za program: „TAŃCE I PIEŚNI ZABOROWSKIE”
 
W KATEGORII:  KAPELE LUDOWE - DOROSŁE
 I MIEJSCE 
●  Kapela Ludowa SIEMIECHOWIANIE z Siemiechowa, gm. Gromnik, pow. tarnowski
●  Kapela SIEDLECKA z Siedlca, gm. Bochnia, pow. bocheński 
 
W KATEGORII:  KAPELE LUDOWE - MŁODZIEŻ
I MIEJSCE 
●  Kapela Ludowa PASTUSZKOWE GRANIE ze Szczurowej, gm. Szczurowa, pow. brzeski  
 
W KATEGORII:  INSTRUMENTALISTÓW – DOROŚLI
NAGRODA GŁÓWNA KRAKOWSKI WIANEK 
● Władysław NIEMIEC z Wróblowic (skrzypce), gm. Zakliczyn, pow. tarnowski
 
I MIEJSCE 
●  Damiani MAJ z Barczkowa (heligonka), gm. Szczurowa, pow. brzeski
W KATEGORII:  INSTRUMENTALISTÓW - MŁODZIEŻ
 
I MIEJSCE 
●  Bartoszi WILK z Uścia Solnego, gm. Szczurowa, pow. brzeski
 
W KATEGORII: KOBIECE GRUPY ŚPIEWACZE
I MIEJSCE
●  Kobieca Grupa Śpiewacza Z KUŹNI z Igołomi gm. Igołomia-Wawrzeńczyce, pow. krakowski
●  Kobieca Grupa Śpiewacza KOZIEROWIANIE z Kozierowa, gm. Michałowice, pow. krakowski
 
W KATEGORII: MĘSKIE GRUPY ŚPIEWACZE
I MIEJSCE 
●  Męska Grupa Śpiewacza ZALASOWIOKI z Zalasowej, gm. Ryglice, pow. tarnowski
 
W KATEGORII: ŚPIEWAK LUDOWY – DOROŚLI
NAGRODA GŁÓWNA KRAKOWSKI WIANEK 
● Daniel KÜBLER z Igołomi, gm. Igołomia-Wawrzeńczyce, pow. krakowski
 
I MIEJSCE 
●  Kazimierz MAZUR z Zalasowej, gm. Ryglice, pow. tarnowski
●  Wanda GUCWA z Jastrzębi, gm. Ciężkowice, pow. tarnowski
● Lidia SZOPA z Igołomi, gm. Igołomia-Wawrzeńczyce, pow. krakowski
 
W KATEGORII: MISTRZ – UCZEŃ 
NAGRODA GŁÓWNA KRAKOWSKI WIANEK 
● MISTRZ Michał PASTUCH z Brzeska (heligonka), gm. Brzesko, pow. brzeski
uczniowie:  Małgorzata KAWIORSKA z Dołęgi, Wiktor DZIEŃ ze Szczurowej, Patryk MAJ z Barczkowa
 
Do udziału na Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych, Drużbów i Starostów Weselnych „SABAŁOWE BAJANIA”, które odbędą się w sierpniu 2016 r. w Bukowinie Tatrzańskiej,  Komisja kwalifikuje:
● INSTRUMENTALISTĘ – Władysława NIEMCA z Wróblowic
● INSTRUMENTALISTĘ – Damiana MAJA z Barczkowa
● INSTRUMENTALISTĘ – Bartosza WILKA z Uścia Solnego (młodzież)
● ŚPIEWACZKĘ – Lidię SZOPĘ z Igołomi
● ŚPIEWACZKĘ – Wandę GUCWĘ z Jastrzębi
● ŚPIEWAKA – Daniela KÜBLERA z Igołomi
● ŚPIEWAKA – Kazimierza MAZURA z Zalasowej
● Kobiecą Grupę Śpiewaczą W KUŹNI z Igołomi
● Kobiecą Grupę  KOZIEROWIANIE z Kozierowa
● Męską Grupę Śpiewaczą ZALASOWIOKI z Zalasowej
 
Do udziału na Małopolski Przegląd Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych POGÓRZAŃSKIE GODY w Łużnej, w 2017 r., Komisja kwalifikuje: 
● Grupę Regionalną z Gnojnika z programem: „WYSKUBEK”
Dodaj na Wykop Dodaj na Facebook Dodaj na Blip Dodaj na Flaker Dodaj na Śledzika
- A A A +
DrukujDrukuj
E-mailE-mail
Wróć ...
[X]

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi
ustawieniami przeglądarki. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.