Kalendarium

<< Listopad 2017 >>
Kino
PnWtŚrCzPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

MCK SOKÓŁ TV

MY, MAŁOPOLANIE
MY, MAŁOPOLANIE - koncert laureatów 40. Małopolskiego Festiwalu ...
Odsłon63Zobacz więcej ...
III Kongres Kultury Regionów

III Kongres Kultury Regionów

NOWORODAK, czyli transmisyjna płodność dziedzictwa ...
Odsłon688Zobacz więcej ...
Karpaty OFFer 2017

IX Międzynarodowy Multimedialny Festiwal Sztuki - Małopolska Karpaty OFFer

Odsłon375Zobacz więcej ...
Konferencja prasowa

Konferencja prasowa przed koncertem Szczawnickiego Chóru Kameralnego

Odsłon376Zobacz więcej ...
Święto Dzieci Gór 2017

25. Święto Dzieci Gór (18 filmów)

Odsłon614Zobacz więcej ...

Wykaz uczestników od 2009

I POGÓRZAŃSKE GODY

Łużna, 17 - 19 kwietnia 2009 r. 

  • Młodzieżowy Zespół Regionalny ŚPISOKI z Łapsz Niżnych (p. nowotarski) - WRÓŻBY ANDRZEJKOWE
  • Zespół Regionalny TOMASZOWIANIE z Tomaszowic (p. krakowski) - WESELE KRAKOWSKIE Z TOMASZOWIC
  • Zespół Regionalny PRZYSZOWIANIE z Przyszowej (p. limanowski) - DOŻYNKI WE DWORZE W PRZYSZOWEJ
  • Zespół Regionalny BIAŁODUNAJCANIE z Białego Dunajca (p. tatrzański) - WESELE GÓRALSKIE
  • Zespół Regionalny MSZALNICZANIE z Mszalnicy (p. nowosądecki) - MSZALNICKIE WESELE
  • Zespół Regionalny SPOD PUSTEK z Łużnej (p. gorlicki) - OCEPINY
  • Zespół Regionalny KOWALNIA ze Stróż (p. gorlicki) - A PRZY KRĘCENIU MIODU BYWAŁO
  • Zespół Folklorystyczny OTFINOWIANIE z Otfinowa (p. tarnowski) - ZEBY SIE NOM DARZYŁO
  • Zespół Regionalny GORCE z Kamienicy (p. limanowski) - Z WIUCHĄ NA IMIONINY DO JONÓW
  • Zespół Regionalny NAWOJOWIACY z Nawojowej (p. nowosądecki) - PRZY UODPUŚCIE NA BŁ. KUNEGUNDY W STAROM MIEŚCIE
  • Zespół Regionalny ISKRY OD KOWALA z Kowalowej (p. tarnowski) - ZAPROSINY NA WESELE
  • Zespół Folklorystyczno-Śpiewaczy POMORZANY z Olkusza (p. olkuski) - CEPINY U KRAKOWIAKÓW ZACHODNICH
  • Zespół Regionalny Zespół im. J. Malinowskiego ze Szczawnicy (p. nowotarski) - OCEPINY
  • Grupa Obrzędowa ŚWARNI OJCOWIE z Sadku-Kostrzy (p. limanowski) - JAK MAGDA SPOD MIEDZY KAPUSTO KISIŁA
  • Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny PIECUCHY z Nawojowej (p. nowosądecki) - ZIELONE ŚWIĄTKI
  • Zespół Regionalny NISKOWIOKI z Niskowej (p. nowosądecki) - ZMÓWINY
  • Zespół Regionalny BIAŁCANIE z Białki Tatrzańskiej (p. tatrzański) - PRUCKI
  • Zespół Folklorystyczny GWOŹDZIEC z Gwoźdźca (p. tarnowski) - WESELE GWOŹDZIECKIE cz. II
  • Zespół Regionalny REGLE z Poronina (p. tatrzański) - NA POLANIE PRZY SAŁASIE
  • Zespół Regionalny SPOD KICEK z Mordarki (p. limanowski) - PO MŁOCCE
  • Zespół Góralski HAMERNIK z Krakowa (p. krakowski) - PRUCKI

Na Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej kwalifikowano:

  • Zespół Regionalny REGLE im. J. Jędrola z Poronina z programem NA POLANIE PRZY SAŁASIE
  • Zespół Regionalny KOWALNIA ze Stróż z programem A PRZY KRĘCENIU MIODU BYWAŁO

rezerwowo Zespół Regionalny BIAŁCANIE z Białki Tatrzańskiej z programem PRUCKI.

 


  

II POGÓRZAŃSKE GODY

Łużna, 24 - 25 kwietnia 2010 r.  

  • Grupa Obrzędowa KGW z  Makowicy (p. limanowski) - OGRABEK
  • Grupa Obrzędowa KGW z Dursztyna (p. nowotarski) - JAK TO ZE LNEM BYŁO
  • Dziecięcy Zespół Regionalny DUNAJEC z Niedzicy (p. nowotarski) - PRZYGOTOWANIA DO WŚIĆKIF ŚWIYNTYF
  • Grupa Obrzędowa KGW z Olchawy (p. bocheński) - PRZY SKUBANIU PIERZA
  • Zespół Regionalny NIECIECZANIE z Niecieczy (tarnowski) - WESELE NIECIECKIE
  • Zespół Regionalny GWOŹDZIEC z Gwoźdźca (p. tarnowski) - WESELE cz. II
  • Zespół Regionalny BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego (p. suski) - WYZYNEK
  • Zespół Regionalny LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej (p. nowosądecki) - WYZWOLINY NA KOSIARZA
  • Zespół Regionalny PISARZOWIANIE z Pisarzowej (p. limanowski) - PLON NIESIEMY PLON
  • Zespół Regionalny DOLINA POPRADU z Piwnicznej Zdroju (p. nowosądecki) - RZNIONTKI NA SKORUPAF
  • Zespół Regionalny SZCZYRZYCANIE ze Szczyrzyca (p. limanowski) - DOŻYNEK
  • Zespół Regionalny CEPELIA - PODHALE grupa spiska z Jurgowa (p. tatrzański) - WKUPUWANIE DO PAROBKOK
  • Zespół Folklorystyczny OTFINOWIANIE z Otfinowa (p. tarnowski) - NIESIEWA WION, WEDLE RAJSKICH ŚCION
  • Zespół im. Bartusia Obrochty z Zakopanego (p. tatrzański) - WESELE GÓRALSKIE
  • Zespół Regionalny KRAKOWIACY ZIEMI BRZESKIEJ z Brzeska (p. brzeski) - WESELE ZABOROWSKIE
  • Zespół Regionalny KASINIIANIE-ZAGÓRZANIE z Kasiny Wielkiej (p. limanowski) - PRZEWOZINY 

Na Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej kwalifikowano:

  • Zespół Regionalny DOLINA POPRADU z Piwnicznej Zdroju z programem RZNIONTKI NA SKORUPAF
  • Zespół Regionalny CEPELIA – PODHALE grupa spiska z Jurgowa z programem WKUPUWANIE DO PAROBKOK

rezerwowo Zespół Regionalny LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej z programem WYZWOLINY NA KOSIARZA

 


 

III POGÓRZAŃSKIE GODY

Łużna, 29 - 30 kwietnia 2011 r. 

  • Zespół Regionalny LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej (pow. nowosądecki) - OBIGROWKA U SWATOWSKIEGO
  • Grupa Obrzędowa KGW z Męciny (pow. limanowski) - UROKI
  • Grupa Obrzędowa Stowarzyszenia KGW ze Słopnic (pow. limanowski) - SKUBANIE PIERZA
  • Zespół Regionalny SPOD KICEK z Mordarki (pow. limanowski) - ZAPUSTY
  • Zespół Regionalny PODEGRODZIE z Podegrodzia (pow. nowosądecki) - POWRÓT PAROBKÓW Z JARMARKU
  • Zespół Regionalny BIAŁCANIE z Białki Tatrzańskiej (pow. tatrzański) - WESELE GÓRALSKIE
  • Grupa Obrzędowa KGW z  Lubnia (pow. myślenicki) - GRABIENIE JĘCZMIENIA
  • Grupa Obrzędowa KGW ze Sromowców Niżnych (pow. nowotarski) - NOMÓWINY
  • Zespół Regionalny BISKUPIANIE z Biskupic Radłowskich (pow. tarnowski) - PO KOLĘDZIE
  • Zespół Regionalny CZARDASZ z Niedzicy (pow. nowotarski) - JUHASKI ŻYWOT
  • Zespół Regionalny DOLINA POPRADU z Piwnicznej Zdroju (pow. nowosądecki) - ŚWIENTY SCEPON U ŁAZIANÓF
  • Zespół Folklorystyczny OTFINOWIANIE z Otfinowa (pow. tarnowski) - UMARŁ MACIEJ

Na Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej zakwalifikowano:

  • Zespół Regionalny PODEGRODZIE z Podegrodzia z programem: POWRÓT PAROBKÓW Z JARMAKU GODNIEGO
  • Zespół Regionalny SPOD KICEK z Mordarki z programem: ZAPUSTY 

Ponadto komisja rekomendowała do udziału w festiwalu TALIA-KORZENIE (w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu) zespoły:

  • DOLINA POPRADU z Piwnicznej Zdroju z programem: ŚWIENTY SCEPON U ŁAZIANÓF
  • OTFINOWIANIE z Otfinowa z programem: UMAR MACIEJ
     

  

IV POGÓRZAŃSKIE GODY

Łużna, 20 - 22 kwietnia 2012 r. 

  • Zespół Folklorystyczny GWOŹDZIEC z Gwoźdźca (pow. tarnowski) - ZAPUSTY
  • Koło Gospodyń Wiejskich z Klęczan (pow. nowosądecki) - WILIJO
  • Koło Gospodyń Wiejskich z Marcinkowic (pow. nowosądecki) - ZMÓWINY
  • Koło Gospodyń Wiejskich z Makowicy (pow. limanowski) - PRZY SKUBANIU WOŁNY
  • Koło Gospodyń Wiejskich z Lubnia (pow. myślenicki) - ZEPSUTO JARZMICA SKĄPEGO SWOKA
  • Zespół Regionalny NAWOJOWIACY z Nawojowej (pow. nowosądecki) - ZAPUSTY
  • Grupa Obrzędowa z Pisarzowej (pow. limanowski) - HONUSINE WIONO
  • Zespół Regionalny JURKOWIANIE z Jurkowa (pow. limanowski) - JURKOWSKIE WESELE
  • Zespół Regionalny LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej (pow. nowosądecki) - PO KOLĘDZIE IDĄ DRABY
  • Zespół Regionalny KORONKA z Bobowej (pow. gorlicki) - TARG NA DZIYWKI
  • Zespół Regionalny LIMANOWIANIE im. L. Mordarskiego z Limanowej (pow. limanowski) - ŚMIGUŚNIOKI
  • Zespół Folklorystyczny OTFINOWIANIE z Otfinowa (pow. tarnowski) - KUSY WTOREK
  • Zespół Regionalny ZIELONY JAWOR z Krempach (pow. nowotarski) - KRYMPASKIE WESELE 

Gościnnie:

  • Zespół Regionalny SPOD PUSTEK z Łużnej (pow. gorlicki)
  • Zespół Regionalny KOWALNIA ze Stróż (pow. nowosądecki)
  • Muzyka Zespołu Regionalnego LIMANOWIANIE Z Limanowej - śpiew Dorota Jędrzejek, Jacek Smaga
  • Muzyka Zespołu Regionalnego ZIELONY JAWOR z Krempach - śpiew Maria Wnęk 

Na Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej zakwalifikowano:

  • Zespół Regionalny LIMANOWIANIE z Limanowej z programem: ŚMIGUŚNIOKI
  • Koło Gospodyń Wiejskich z Lubnia z programem: ZEPSUTO JARZMICA SKĄPEGO SWOKA 

Do udziału w festiwalu TALIA-KORZENIE (w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu) rekomendowano:

  • Zespół Regionalny ZIELONY JAWOR z Krempach z programem: WESELE KRYMPASKIE
  • Grupę Obrzędową z Pisarzowej z programem: HONUSINE WIONO 
     

 

V POGÓRZAŃSKIE GODY

Łużna, 26 - 27 kwietnia 2013 r.  

  • Zespół Folklorystyczny GWOŹDZIEC z Gwoźdźca (KRAKOWIACY WSCHODNI) - PRZEPROWADZINY
  • Zespół Regionalny BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego (GÓRALE BABIOGÓRSCY) OBKOLĘDOWANIE HANKI
  • Grupa obrzędowa KGW WESOŁE KUMOSZKI z Tomaszowic (KRAKOWIACY ZACHODNI) KWIETNIO NIEDZIELA - PUCHEROKI
  • Zespół Regionalny KOWALNIA ze Stróż (POGÓRZANIE) - DOŻYNKI STRÓŻOWSKIE
  • Zespół Regionalny ŚWARNI z Nowego Targu (GÓRALE PODHALAŃSCY) - RÓZCKA
  • Zespół Regionalny JURKOWIANIE z Jurkowa (GÓRALE POGRANICZA ZAGÓRZAŃSKIEGO) - OGRABEK JURKOWSKI
  • Zespół Regionalny SKALNIK z Kamionki Wielkiej (LACHY SĄDECKIE) - STAWIANIE WIECHY U SOŁTYSA STANISŁAWA
  • Zespół Regionalny MOGILANIE z Mogilan (KRAKOWIACY ZACHODNI) - MATUŚ, SWATY IDOM
  • Zespół Regionalny CZARDASZ z Niedzicy (GÓRALE SPISCY) - Z RADOŚNIKIYM
  • Zespół Regionalny BRZESZCZANKI z Brzeszcz (POGRANICZE KRAKOWSKO-ŚLĄSKIE) - ZWIADY
  • Zespół Regionalny ZBYRCOK z Juszczyna (GÓRALE BABIOGÓRSCY) - DO MIRY 

Gościnnie:

  • Amatorski Zespół Teatralny z Szalowej (gmina Łużna) ze spektaklem WÓJT WYROKUJE W KARCZMIE 

Na Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej zakwalifikowano:

  • Zespół Regionalny CZARDASZ z Niedzicy z programem Z RADOŚNIKIYM
  • Grupę Obrzędową WESOŁE KUMOSZKI z Tomaszowic z programem KWIETNO NIEDZIELA-PUCHEROKI 
     

 

VI POGÓRZAŃSKIE GODY
Łużna, 25-26 kwietnia 2014 r. 
  • Zespół Regionalny NAWOJOWIACY z Nawojowej (LACHY SĄDECKIE) – DOŻYNKI DWORSKIE
  • Zespół Regionalny ROŻNOWSKA DOLINA z Rożnowa (POGRANICZE LACHOWSKO-POGÓRZAŃSKIE) – ANDRZEJKI
  • Zespół Regionalny KORONKA z Bobowej (POGÓRZANIE) SKUBANIE PIERZA
  • Koło Gospodyń Wiejskich z Lubnia (KLISZCZACY) OGRABEK Z BABSKIMI SFARAMI
  • Zespół Regionalny SŁOPNICKI ZBYRCOK ze Słopnic (POGRANICZE GÓRALSKO LACHOWSKI)– ROZDZIAŁ OWIEC NA ŚW. MICHAŁA
  • Zespół Regionalny TOPORZANIE z Tenczyna (KLISZCZACY)– WESELE TENCZYŃSKIE
  • Zespół Regionalny MSZALNICZANIE z Mszalnicy (LACHY SĄDECKIE) – ZMÓWINY
  • Zespół Regionalny JUZYNA z Zawoi (GÓRALE BABIOGÓRSCY) PALENIE SOBÓTKI
  • Koło Gospodyń Wiejskich DULOWIACY z Dulowej (KRAKOWIACY ZACHODNI) – SUZOJE W KUSY WTOREK
  • Zespół Regionalny OTFINOWIANIE z Otfinowa (KRAKOWIACY WSCHODNI) – EJ SOBÓTKO, SOBÓTECZKO
  • Zespół Regionalny WATRA z Czarnego Dunajca (GÓRALE PODHALAŃSCY) – RAFANIE LNU
  • Zespół Regionalny PORĄBCOKI z Porąbki Uszewskiej (KRAKOWIACY WSCHODNI) – BOŚ SIĘ JESCE NIE WYDAŁA
Gościnnie:
  • Orawska Grupa Teatralna im. Dra E. Kowalczyka z Jabłonki i Chyżnego ze spektaklem ZIYNĆ NA WÓLO
Na Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej zakwalifikowano: 
  • Zespół Regionalny OTFINOWIANIE z Otfinowa z programem EJ SOBÓTKO, SOBÓTECZKO
  • Koło Gospodyń Wiejskich DULOWIACY z Dulowej z programem SUZOJE W KUSY WTOREK 
 

 
VII POGÓRZAŃSKIE GODY
Łużna, 18-19 kwietnia 2015 r.  
  • Zespół Regionalny BISKUPIANIE  z Biskupic Radłowskich  (pow. tarnowski) - LITKUP
  • Zespół Regionalny  KORONKA z Bobowej (pow. gorlicki )  - URODZINY
  • Koło Gospodyń Wiejskich  TOMASZOWICE z Tomaszowic (pow. krakowski) - POSAGOWY BYCEK
  • Zespół Regionalny LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej (pow. nowosądecki) - U JENDRZEJA W CHACIE
  • Zespół Regionalny PRZYSZOWIANIE z Przyszowej (pow. limanowski) - OBIGROWKA U PANA MŁODEGO
  • Zespół Regionalny KOWALNIA ze Stróż (pow. nowosądecki) - PO MIODOBRANIU BYWAŁO…
  • Zespół Regionalny MYSTKOWIANIE z Mystkowa (pow. nowosądecki) - KOLĘDA NA MYSTKOWIE
  • Amatorski Zespół Teatralny ze Skomielnej Białej im. Franciszka Macioła (pow. myślenicki) - PRZED WILIJO W SKOMIELNEJ
  • Zespół Regionalny ŚWARNI ŁOJCE z Sadku- Kostrzy (pow. limanowski) JAK SIĘ JASIEK Z SADKU Z KAŚKOM SPŁOD KOSTRZE ZONIŁ
  • Zespół Regionalny BESKIDY z Dominikowic (pow. gorlicki ) WESELE DOMINIKOWSKIE
  • Koło Gospodyń Wiejskich  z Łoniowej (pow. brzeski) DARCIE PIERZA 
  • Zespół im. Ludwika Łojasa z Łopusznej (pow. nowotarski ) IMIENINY JÓZKA 
  • Zespół Regionalny CZARDASZ Niedzicy (pow. nowotarski) CORNO NIEDZIELA 
Gościnnie:
  • Amatorski Zespół teatralny z Szalowej oraz Zespół Regionalny Spod Pustek z Łużnej (pow. gorlicki) ŁOCEPINY
  • Zespół Regionalny ZIELONY JAWOR  z Krempach (pow. nowotarski) - CHORY NA WONDZIORY
Na Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej zakwalifikowano:
  • Koło Gospodyń Wiejskich  TOMASZOWICE z Tomaszowic z programem POSAGOWY BYCEK
  • Zespół Regionalny CZARDASZ Niedzicy z programem CORNO NIEDZIELA
 

 

VIII POGÓRZAŃSKIE GODY
Łużna, 16-17 kwietnia 2016 r.  
  • Koło Gospodyń Wiejskich z Marcinkowic (pow. nowosądecki) DO ŚLUBU
  • Zespół Regionalny WATRA z Czarnego Dunajca (pow. nowotarski) TŁUCYNIE LNU
  • Zespół Regionalny BISKUPIANIE z Biskupic Radłowskich (pow. tarnowski) JAK MY STASKA KRZCILI A KOWOLE W KARCMIE SIĘ BAWILI
  • Zespół Regionalny HAJDUKI z Łapsz Wyżnych (pow. nowotarski) JAK TO SIE RYFTUWAŁO KIET DZIYFCE PRZED OŁTORZ SIĘ BRAŁO
  • Zespół Regionalny KORONKA z Bobowej (pow. gorlicki) ZNACHORKA
  • Zespół Regionalny SZCZYRZYCANIE ze Szczyrzyca (pow. limanowski) PO WESELU
  • Koło Gospodyń Wiejskich ze Sromowców Niżnych (pow. nowotarski) NOMÓWINY
  • Zespół regionalny PODEGRODZIE z Podegrodzia (pow. nowosądecki) HARMIDER Z WIOZOWINOMI
  • Zespół Regionalny SPOD KICEK z Mordarki (pow. limanowski) WESELE

Gościnnie:

  • Zespół Regionalny SPOD PUSTEK z Łużnej

Na Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej zakwalifikowano:

  • Zespół Regionalny KORONKA z Bobowej (pow. gorlicki) ZNACHORKA
  •  Koło Gospodyń Wiejskich ze Sromowców Niżnych (pow. nowotarski) NOMÓWINY

 


 

Rada Artystyczna:

 

Wiesława HAZUKA (choreograf) – 2012, 2013

Benedykt KAFEL (etnograf) – 2009 - 2016

Małgorzata KIEREŚ (etnograf) – 2010

Bogumiła KOWALSKA (choreograf) – 2010, 2011

Henryk KUŚ (choreograf) – 2009, 2010, 2015 - 2016

prof. Teresa SMOLIŃSKA (folklorysta) – 2009, 2011

Aleksandra SZURMIAK-BOGUCKA (etnomuzykolog) – 2009 - 2016

dr Stanisław WĘGLARZ (etnolog) - 2012, 2014 - 2016

Michalina WOJTAS - 2014

Dodaj na Wykop Dodaj na Facebook Dodaj na Blip Dodaj na Flaker Dodaj na Śledzika
- A A A +
DrukujDrukuj
E-mailE-mail
Wróć ...
[X]

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi
ustawieniami przeglądarki. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.