Kalendarium

<< Czerwiec 2018 >>
Kino
PnWtŚrCzPtSobNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

MCK SOKÓŁ TV

8. Małopolskie Warsztaty dla Akustyków

8. Małopolskie Warsztaty dla Akustyków pn. "Człowiek, wiedza, twórcze działanie...".

Odsłon260Zobacz więcej ...
29. edycja Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy

Do udziału w Konkursie, którego głównym celem jest podtrzymywanie, kultywowanie ludowych ...

Odsłon294Zobacz więcej ...
Tradycja przez Pokolenia - Na Spiszu

TRADYCJA PRZEZ POKOLENIA to zainicjowany w 2013 cykl spotkań w formie ...

Odsłon388Zobacz więcej ...
I Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych PER ORGANO A QUATTRO MANI

I Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych PER ORGANO A QUATTRO MANI 

Festiwal ...

Odsłon436Zobacz więcej ...
5. Studium Folklorystyczne - taniec Krakowiaków

Krótka relacja z egzaminu z tańca regionalnego Krakowiaków.

 

 

Odsłon625Zobacz więcej ...

Laureaci Nagrody im. Henryka Cyganika

 
rok 2005 
XXX Przepatrzowiny Teatrów Regionalnych Małopolski w Czarnym Dunajcu (20-23 kwietnia)
Czesława i Stanisław Sobczykowie
 – za reżyserię i inscenizację wszystkich programów zespołu TATRY z Ratułowa, prezentowanych na dotychczasowych Przepatrzowinach.
XX Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK (6-7 czerwca)
Barbara Margasińska
 – za wieloletnią pracę z dziećmi i młodzieżą dla najbardziej konsekwentnego w swoim działaniu i twórczości instruktora, założyciela grupy teatralnej ISKIERECZKA z Nowego Sącza
 
 
rok 2006 
XXXI Przepatrzowiny Teatrów Regionalnych Małopolski w Czarnym Dunajcu (21-23 kwietnia)
Amatorski Zespół Teatralny im. Józka Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej
 – za całokształt trwającej już 83 lata pracy artystycznej, kultywowanie tradycji teatralnej i ogromne osiągnięcia w tej dziedzinie oraz poszukiwania wyrazu scenicznego, czego dowodem jest wprowadzenie na scenę Przepatrzowin teatru lalkowego.
XXI Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK (12-13 czerwca)
Iwona Kapa –  instruktor teatralny, nauczyciel prowadzący edukację teatralną dzieci i młodzieży, twórczyni sukcesów wszystkich grup wiekowych Teatru TUPTUSIE, prezes założonego przez siebie Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Teatralnych przy Szkole Podstawowej nr 18 w Tarnowie
  
 
rok 2007 
XXXII Przepatrzowiny Teatrów Regionalnych Małopolski w Czarnym Dunajcu (3-6 maja)
Teatr Ludowy TRADYCJA z Okleśnej
 – za wieloletnią pracę w dziedzinie teatru regionalnego, odważne i pełne rozmachu realizacje sceniczne, wytrwałe poszukiwania nowych form artystycznych.
 

rok 2008
XXXIII Przepatrzowiny Teatrów Regionalnych Małopolski w Czarnym Dunajcu (1-4 maja)
Bogdan Krok z Bobowej – za wieloletnia pracę w dziedzinie teatru regionalnego.


rok 2009
XXXIV Przepatrzowiny Teatrów Regionalnych Małopolski w Czarnym Dunajcu (30 kwietnia-2 maja)
Anna Smoleń z Męciny – za trafność obserwacji wiejskiego życia i jego sceniczną realizację.
 

rok 2010
XXXV Jubileuszowe Przepatrzowiny Teatrów Regionalnych Małopolski w Czarnym Dunajcu (20-21 marca)
Zygmunt Kuchta z Bukowiny Tatrzańskiej - za całokształt działalności w zakresie tworzenia i popularyzacji teatru regionalnego.

XXV Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK (8-9 czerwca)
Maria Karaim z Kęt - za stworzenie szczęśliwej teatralnej rodziny, jaką jest grupa BAJDURKI z Domu Kultury w Kętach oraz za wieloletnią i konsekwentną pracę na rzecz teatru dzieci i dla dzieci – tworzonego z pasją i zaangażowaniem.
 
 
rok 2012 
XXXVII Przepatrzowiny Teatrów Regionalnych Małopolski w Czarnym Dunajcu (17-18 marca)
Maria Witkowska z Niecieczy - za serce, poświęcenie, czułość i szacunek dla zachowania i twórczego rozwoju tradycyjnych wartości kultury ludowej.
  

 

rok 2015
30. Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK (9-11 czerwca)
Krystyna Hussak-Przybyło - instruktor Dziecięcego Studia Teatralnego WYJĄTEK Mówiątek Śpiewątek ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Za tworzenie spektakli ze spontanicznym udziałem dzieci.
 
rok 2017
5. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich POSIADY TEATARLNE na Orawie (Jabłonka, 4-5 marca)
Robert Kowalczyk z Lipnicy Wielkiej na Orawie - scenarzysta, reżyser Orawskiej Grupy Teatralnej im. E. Kowalczyka z Lipnicy Wielkiej i Jabłonki - za dorobek artystyczny w dziedzinie teatru regionalnego, a w szczególności za trafność obserwacji i twórczy wysiłek w ukazywaniu orawskiego żywobycia
Dodaj na Wykop Dodaj na Facebook Dodaj na Blip Dodaj na Flaker Dodaj na Śledzika
- A A A +
DrukujDrukuj
E-mailE-mail
Wróć ...
[X]

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi
ustawieniami przeglądarki. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.