Święto Dzieci Gór 2017

25. Święto Dzieci Gór (18 filmów)

Odsłon612Zobacz więcej ...

Brawa dla tancerzy!

W sobotę 23 maja w sądeckiej hali MOSiR odbył się XXII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu . Do rywalizacji przystąpiło 117 par z 36 klubów, podzielonych na 11 kategorii i klasy taneczne. Gościliśmy tancerzy z Dębicy, Głogoczowa, Myślenic, Jarosławia, Bytomia, Rzeszowa, Krakowa, Skawiny, Krosna, Tarnowa, Jasła, Tuchowa, Warszawy, Jaworzna, Tarnobrzegu, Dąbrowy Górniczej, Lublina, Staszowa i Wieliczki.

Protokół

KTT AXIS MCK SOKÓŁ reprezentowało 10 par. Występ sądeczan był niezwykle udany, gdyż trzy stanęły na podium zwycięzców, a tylko jedna nie awansowała do finałów.

12-13 latkowie Martyna Baran i Filip Burnagiel oraz Julia Fecko i Wiktor Tomasiak w klasie D zajęli odpowiednio IV i V miejsca.

14-15 latkowie legitymujący się klasą E Aneta Chochorowska i Paweł Głód zajęli II miejsce a ich rówieśnicy Daria i Dawid Baczyńscy - V lokatę.

Rewelacyjnie spisali się inni 14-15 latkowie - Natalia Struk i Kamil Kosal (para klasy C). Ich I miejsce w tańcach standardowych ani przez chwilę nie budziło wątpliwości.

Para klasy E tańcząca w kategorii powyżej 15 lat - Katarzyna Rogal i Szymon Pasiut - w drugim swoim starcie turniejowym (debiutowali dwa tygodnie wcześniej w Przemyślu) uplasowała się na V miejscu.

Para klasy D tańcząca w tej samej kategorii wiekowej - Ewa Łukasiewicz i Mateusz Kuźma - zakończyła turniej na VI miejscu.

Najbardziej spektakularny  sukces zanotowała para klasy C -  Paulina Baran i Jan Wojtas. W tańcach standardowych stanęła na najniższym stopniu podium, ale… to pozwoliło im spełnić ostatni warunek niezbędny do uzyskania klasy B w stylu standard. Są oni pierwszą od trzech lat parą KTT AXIS legitymującą się klasą B w obu stylach tanecznych. Paulina i Jan w stylu latynoamerykańskim w klasie B zajęli VI miejsce.

Para Urszula Kornaś i Jakub Potyrała, tańcząca w klasie B w tańcach standardowych, zakończyła rywalizację na IV miejscu (do podium zabrakło im 1 pkt., a to oznacza, że przegrali miejsce III najmniejszą możliwą różnicą).

Ozdobą turnieju była rywalizacja par klasy A w tańcach standardowych i l w tańcach latynoamerykańskich. W klasie A I miejsce przypadło parze Paweł Pasterz i Paulina  Dudek  z klubu DŻET Rzeszów-Boguchwała (para powtórzyła wynik z 2014 r. z Nowego Sącza) a wśród par klasy A w tańcach latynoamerykańskich  I miejsce wytańczył duet Szymon Harazim, Kinga Salwik  ze Śląskiej Szkoły Tańca z Bytomia.

Nagrodę główną turnieju Puchar Dyrektora MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu w kombinacji 10 tańców w klasie B zdobyła para z klubu CIEPŁY Jaworzno  Marcin Kłosowski, Kamila Łaźnia.

Gratulujemy wszystkim parom osiągniętych wyników i życzymy sukcesów w kolejnych startach turniejowych.