Kalendarium

<< Listopad 2017 >>
Kino
PnWtŚrCzPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

MCK SOKÓŁ TV

MY, MAŁOPOLANIE
MY, MAŁOPOLANIE - koncert laureatów 40. Małopolskiego Festiwalu ...
Odsłon67Zobacz więcej ...
III Kongres Kultury Regionów

III Kongres Kultury Regionów

NOWORODAK, czyli transmisyjna płodność dziedzictwa ...
Odsłon692Zobacz więcej ...
Karpaty OFFer 2017

IX Międzynarodowy Multimedialny Festiwal Sztuki - Małopolska Karpaty OFFer

Odsłon378Zobacz więcej ...
Konferencja prasowa

Konferencja prasowa przed koncertem Szczawnickiego Chóru Kameralnego

Odsłon378Zobacz więcej ...
Święto Dzieci Gór 2017

25. Święto Dzieci Gór (18 filmów)

Odsłon616Zobacz więcej ...

Wykaz laureatów od 2000 roku

2000
Dziecięcy Zespól Regionalny MALI SIEDLECANIE z Siedlca (program: Po odpuście na siedleckim paświsku)
Dziecięcy Zespół Regionalny OTFINOWIANIE z Otfinowa (program: A to nie nasze wesele)

2001
Dziecięcy Zespół Regionalny OTFINOWIANIE z Otfinowa (program: A to nie nasze wesele)
Dziecięcy Zespół Regionalny MALI CZCHOWIANIE z Czchowa (program: Na pastwisku}

2002
Dziecięcy Zespól Regionalny MALI SIEDLECANIE z Siedlca (program: Zabawmy się w kółecko)
Dziecięcy Zespół Regionalny OTFINOWIANIE z Otfinowa (program: Zapalimy se ognisko)

2003
Dziecięcy Zespół Regionalny NIECIECZANIE z BRUK-BET z Niecieczy (program: Niech się święci ziele)
Dziecięcy Zespól Regionalny MALI SIEDLECANIE z Siedlca (program: Gąski moje gąski nie chodźcie na pole)

2004
Dziecięcy Zespół Regionalny MALI BOCHNIANIE z Bochni (program: Chodzenie z traczykiem)

2005
Dziecięcy Zespół Regionalny MALI MOGILANIE z Mogilan (program: Pod Maciejową wierzbą)

2006
Dziecięcy Zespół Regionalny OTFINOWIANIE z Otfinowa (program: Jak kowole w kuźni kują)

2007

Dziecięcy Zespół Regionalny MALI IWKOWIANIE z Iwkowej (program: Na wsiową nutę)
Dziecięcy Zespól Regionalny MALI JASTRZĘBIANIE z Jastrzębi (program: U stryjanki z muzykom)


2008

Zespół Regionalny MALI JASTRZĘBIANIE z Jastrzębi (program: EJ FURTOKA MI ZAGRAJCIE)

 

2009

Zespół Pieśni i Tańca MALI SIEDLECANIE z Siedlca (program: JAK SIĘ BAWIĄ W SIEDLECKIEJ DOLINIE)

 

2010

Zespół Folklorystyczny MAŁY GWOŹDZIEC  z Gwoźdźca  (program: PO ODPUŚCIE)

 

2011

Zespół Regionalny ZŁOCOKI ze Złotej, gm. Czchów, pow. brzeski  (program: ZABOWMY SIĘ, ZAŚPIWOJMY)

KATEGORIA:  KAPELE LUDOWE
Kapela Ludowa PASTUSZKOWE GRANIE ze Szczurowej, gm. Szczurowa, pow. brzeski

 

2012

KATEGORIA: ZESPOŁY PREZENTUJĄCE  FOLKLOR W FORMIE AUTENTYCZNEJ
Zespół Regionalny BOBROWIANIE z Bobrownik Wielkich, gm. Żabno, pow. tarnowski (program: STRYK IDO Z JARMOKU)


KATEGORIA:  KAPELE LUDOWE
Kapela Ludowa PASTUSZKOWE GRANIE (mali) ze Szczurowej, gm. Szczurowa, pow. brzeski

 

2013

KATEGORIA: ZESPOŁY PREZENTUJĄCE  FOLKLOR W FORMIE AUTENTYCZNEJ
Zespół Folklorystyczny GWOŹDZIEC z Gwoźdźca, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski (program: DZIEŃ PRZED PRYMICJAMI)
Zespół Regionalny BOBROWIANIE z Bobrownik, gm. Żabno, pow. tarnowski (program: PIERNICKI CY RÓZECKI?)

KATEGORIA:  KAPELE LUDOWE
Kapela Ludowa PASTUSZKOWE GRANIE – MALI ze Szczurowej, gm. Szczurowa, pow. brzeski

 

2014
KATEGORIA: ZESPOŁY PREZENTUJĄCE  FOLKLOR W FORMIE AUTENTYCZNEJ
I MIEJSCE 
Zespół Pieśni i Tańca KRAKOWIACZEK z Grojca gm. Alwernia, pow. chrzanowski (za program: PO ODPUŚCIE)
Zespół Regionalny  MALI SIEDLECANIE z Siedlca, gm. Bochnia, pow. bocheński (program: JAK SIE DZIOŁSKI ŚWIYNTOWAĆ UCYŁY)

KATEGORIA: ZESPOŁY PREZENTUJĄCE  FOLKLOR W FORMIE ARTYSTYCZNIE OPRACOWANEJ
I MIEJSCE 
Zespół Pieśni i Tańca MALI ŁONIOWIACY z Łoniowej, gm. Dębno, pow. brzeski (program: TAŃCE KRAKOWIAKÓW WSCHODNICH)

 

2015
KATEGORIA: ZESPOŁY PREZENTUJĄCE  FOLKLOR W FORMIE AUTENTYCZNEJ
I MIEJSCE 
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny MALI ŁONIOWIACY z Łoniowej gm. Dębno, pow. brzeski (program: MIETEŁECKA UJKA)
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny NIECZAJNIANIE z Nieczajnej Górnej, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski program: Z WIZYTĄ NIECZAJNIAŃSKIEJ ZAGRODZIE)                                                                        

KATEGORIA: ZESPOŁY PREZENTUJĄCE  FOLKLOR W FORMIE ARTYSTYCZNIE OPRACOWANEJ
I MIEJSCE 
Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca MALI ŁONIOWIACY z Łoniowej, gm. Dębno, pow. brzeski (program: WIOSNA IDZIE)

KATEGORIA:  KAPELE LUDOWE
I MIEJSCE 
Dziecięca Kapela Ludowa PASTUSZKOWE GRANIE (średni) ze Szczurowej, gm. Szczurowa, pow. brzeski

2016

W KATEGORII: ZESPOŁÓW PREZENTUJĄCYCH FORMY AUTENTYCZNE

Dwa równorzędne I MIEJSCA  

● Dziecięcy Zespół Folklorystyczny NIECZAJNIANIE z Nieczajnej Górnej i Dolnej, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski

   za program: „Ta nasza Nieczajna, to daleko słynie, koronkowa robótka, przy każdej dziewczynie”

 

● Dziecięcy Zespół MALI ŁONIOWIACY gr. starsza z Łoniowej, gm. Dębno, pow. brzeski za program: „Dziyrganie Marysi”

 

W KATEGORII: ZESPOŁÓW PREZENTUJĄCYCH FORMY ATRYSTYCZNIE OPRACOWANE

I MIEJSCE  

● Dziecięcy Zespół Ludowy MALI RADŁOWIANIE z Radłowa, gm. Radłów, pow. tarnowski 

   za program: „A to ci niespodzianka”

 

W KATEGORII: INSTRUMENTALISTA LUDOWY

I MIEJSCE  

● Instrumentalistka(skrzypce) - Katarzyna TALAGA z Bieńkowic, gm. Drwinia, pow. bocheński

NOMINACJA na 40. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych Rabka – Zdrój 2017

 

► Dziecięcy Zespół MALI ŁONIOWIACY gr. starsza z Łoniowej 

    z programem:  „Dziyrganie Marysi”

 

►  Dziecięcy Zespół Folklorystyczny NIECZAJNIANIE z Nieczajnej Górnej i Dolnej 

     z programem: „Ta nasza Nieczajna, to daleko słynie, koronkowa robótka, przy każdej dziewczynie”

Dodaj na Wykop Dodaj na Facebook Dodaj na Blip Dodaj na Flaker Dodaj na Śledzika
- A A A +
DrukujDrukuj
E-mailE-mail
Wróć ...
[X]

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi
ustawieniami przeglądarki. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.